Patogeniniai Organizmai - Multi-Mam LT

1. Candida albicants
Candida (taip pat vadinama mielėmis,mieliagrybiu ar pienlige) yra grybas, kuris klesti šiltoje, tamsioje ir drėgnoje aplinkoje, tokioje kaip burnos ar makšties gleivinės, sauskelnių sritis, odos raukšlės, liemenėlių sritis ir ant nuolat šlapių spenelių .

Žindančios motinos spenelio kandidozė siejama su kūdikio burnos ertmės pienlige. Spenelių kandidozė beveik visada yra abipusė. Speneliai atrodo tarsi nudegę saulėje: raudoni, paveikti uždegimo. Priešingai negu įplyšimas ar nugrandymas susijęs su kūdikiu (trauma dėl netaisyklingos maitinimo padėties), spenelių kandidozė skausminga būna tarp maitinimų, o ne jų metu. Paprasčiausias drabužių prisilietimas prie spenelių odos būna skausmingas.

Skausmingų spenelių priežastimi gali būti  candida, jei:

  • Speneliai ypatingai skausmingi, niežti, paraudę, padengti pūslėmis, yra deginimo pojūtis.
  • Duriančio pobūdžio skausmai žindymo metu ar iškart po jo (ypač esant pieno tekėjimo refleksui).
  • Įprastos priemonės, gelbstinčios nuo spenelių skausmų, neveiksmingos.
  • Kūdikiui pasireiškė burnos ertmės pienligė (baltos varškę primenančios apnašos ant liežuvio, abejose burnos ertmės pusėse) ir/arba mielinis bėrimas sauskelnių srityse.
  • Speneliai staiga pasidaro skausmingi, po neskausmingų žindymų periodo.
  • Motina arba kūdikis vartoja arba nesenai pabaigė vartoti antibiotikus. Mieliagrybių infekcijos dažnai atsiranda po gydymo antibiotikais.

2. Staphylococcus aureus
Krūties infekciją dažnai sukelia plačiai paplitusi bakterija (Staphylococcus aureus), randama ant normalios odos.  Bakterijos dažniausiai patenka per spenelio odos įtrūkimą ar įplyšimą. Infekcijos procesas vyksta riebaliniame krūties audinyje ir sukelia patinimą. Dėl šio patinimo užspaudžiami pieno latakai. Dėl to infekuotoje krūtyje atsiranda skausmas ir gumbeliai.