Žindymo skausmo malšinimas - Multi-Mam LT


Žindymo skausmo malšinimas

Daugelis mamų žindydamos jaučia skausmą, dėl vienos ar kitos priežasties. Tai gali tapti taip skausminga, kad jos nusprendžia nustoti žindyti vaiką. Ekspertai rekomenduoja žindyti kūdikį, kol sukaks bent vieneri metai, todėl šiek tiek laiko pripažinti diskomforto kaltininkas ir mokytis kai kurių išbandyta ir tiesa metodų, kurie gali pasiūlyti atleidimą nuo žindymo skausmo.

Pakoreguokite kaip vaikas apžioja krūtį, nes tai viena pagrindinių skausmo priežasčių. Maitinamas kūdikis turėtų apžioti visą spenelį , spenelis turi būti giliai įstatytas burnoje ir nukreiptas link gomurio galo, taip, kad spenelis nesudarytų daug spaudimo, o kūdikis galėtų lengvai čiulpti. Kūdikis lūpos turi būti šiek tiek užriesta į išorę, todėl, kad nėra oro erdvė tarp kūdikio lūpų ir krūtinės. Nosis turi būti laisva, kad kūdikis galėtų laisvai kvėpuoti maitinimo metu. Vaikas turėtų būtų kuo arčiau jūsų ir užvertęs galvą šiek tiek atgal, smakras prie pat krūties. Spauskite savo krūtinę ir švelniai nukreipkite spenelį į kūdikio burnos galą. Pakoreguokite poziciją, kol pasieksite, kad žindant jums neskaudės, o kūdikis galės ritmingai gerti.

Jei kyla problemų pasiekiant gerą maitinimą, pasitarkite su laktacijos konsultante ir patikrinkite, ar kūdikis yra šveplas, kas dažnai sukelia už blokavimą.

Skausmas ir suskilinėję speneliai

Jei kūdikis turi problemų žindant, dažnai tai pasireiškia pačio spenelio čiulpimu, kas sukelia skausmus. Geras žindimas padės išvengti šios problemos, bet jei žala jau padaryta, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, siekiant sumažinti skausmą, pavyzdžiui, taikant krūtų kompresus, kuriuose yra gydomųjų ingredientų, kurie skatina atsigavimą. Šalti kompresai taip pat gali sumažinti skausmą, bent jau laikinai, tik atsiminkite, kad negalima dėti ledo tiesiai ant odos.

Jei kūdikis yra alkanas, jis čiulpia aktyviau nei įprastai, tai gali sukelti net daugiau žalos jei jau skauda spenelius. Stebėkite ankstyvus alkio ženklus ir siūlykite pirmiau mažiau sužeistą krūtį. Tokiu būdu, iki to laiko, kai kūdikis bus pasirengęs kitai krūčiai, jis nebe čiulps taip agresyviai. Prieš žindimą, išspauskite kelis lašelius, kas padės stimuliuoti bėgimą, taip vaikas nečiulps krūties.

Skausmingi speneliai taip pat gali sukelti kitų veiksnių, tokių kaip mielių arba bakterinių infekcijų ar odos ligų, tokių kaip egzema ar psoriaze. Tuo atveju, kai yra infekcija, turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju, kuris gali skirti Jums tinkamą vaistų. Oda spenelių ir krūtų taip pat gali būti erzinama agresyvių ingredientų, randamų kosmetikos ir higienos produktuose, arba kaip alergija naujam produktui, kurį nesenai pradėjote rezultatas. Pabandykite nustatyti ir išvengti priežasties. Dažniausi dirgikliai yra dušo želė ir putos voniai, kuri gali sausinti spenelių odą. Plaukite savo krūtis su šiltu vandeniu ir venkite produktų, tokių kaip šie, aplink krūtinę.

Rūpinkitės savo speneliai išspausdama kelis lašus pieno po žindymo ir paskleiskite ant spenelių. Pienas turi raminantį ir apsauginį poveikį odai. Taip pat galite pabandyti spenelių balzamas, kuris maitina odą ir apsaugo spenelius nuo įtrūkimų.

Neleiskite pritvinkti

Kitas dažnas žindymo metu atsiradusio skausmo kaltininkas yra kraujo priplūdimas ar pienas susikaupęs krūtinėje. Venkite praleidžiant tiekiantys sesijas ir jei turite (t.y. jei jūs dirbate ar esate toli nuo namų), išspauskite pieno šių įprastų maitinimosi laiko tarpais. Šilti kompresai ir masažas taip pat gali padėti pieno srautui ir sumažinti slėgį.