Žindymo problemos - Multi-Mam LT


Žindymo problemos

Norint sėkmingai, be skausmo maitinti krūtimi reikia, kad kūdikis tinkamai žystų. Pradėjimas žysti reiškia, kad kūdikis į burną paima spenelį ir visą areolę. Tinkamas pradėjimas žysti reiškia, kad jūsų kūdikis galės gauti pakankamą pieno kiekį ir jūsų speneliai bus apsaugoti nuo skausmingumo ir trūkinėjimo. Dėl prasto pradėjimo žysti gali sumažėti gaminamo motinos pieno kiekis ir jūsų kūdikis gali nepriaugti pakankamai svorio. Žindymo problemų kyla dažnai ir tai pasitaiko daugeliui moterų. Itin svarbu gerai pradėti kuo anksčiau (pageidautina per pirmąją valandą po gimdymo), taip pat svarbu spręsti bet kokius iškilusius sunkumus.

Kaip nustatyti, kad kūdikis gerai žinda

Kūdikiui pradėjus tinkamai žysti jo burnoje bus visas spenelis ir aplinkinė areolė, spenelio padėtis bus galinėje jo burnos dalyje. Kūdikio liežuvis uždengia apatinius dantis ir apsaugo spenelį nuo galimo pažeidimo. Kaip tik todėl sakome, kad nors maitinimas krūtimi iš pradžių gali būti šiek tiek nepatogus, tačiau kūdikiui tinkamai žindant skausmo būti neturėtų.

Kiti gero pradėjimo žysti požymiai yra lengvas krūties tempimo jausmas ir matymas kaip kūdikis ryja pieną. Be to, jei nejaučiate skausmo ir jūsų kūdikis stabiliai priauga svorio, gali būti, kad su maitinimo krūtimi užduotimi susitvarkote gerai.

Kūdikiui žysti pradėjus netinkamai žindymą derėtų nutraukti. Švelniai įkiškite pirštą kūdikiui tarp lūpų, burnos kamputyje, norėdama padaryti vietos, kad galėtumėte ištraukti spenelį. Nutraukus žindymą bandykite iš naujo.

Kaip padėti kūdikiui pradėti tinkamai žysti

Maitinimui krūtimi reikia laiko, todėl pirmiausiai įsitikinkite, kad būsite tinkamoje padėtyje. Galite atsisėsti atsilošusi arba atsigulti, kaip jums patogiau. Po ranka turėkite daug pagalvių, kurias galėtumėte pasikišti po nugara, galva ar įsikišti tarp kelių. Jei įmanoma, kūdikį maitinkite ramioje patalpoje, kurioje būtų kuo mažiau blaškančių dalykų bei pritemdyta šviesa. Tai padės ir kūdikiui ir jums atsipalaiduoti ir lengviau maitinti krūtimi. Vis dėl to, kūdikis neturėtų per daug atsilaiduoti, kad neužmigtų. Švelniai pažadinkite kūdikį liesdama jo pėdas ar judindama kojas.

Siekiant pradėti tinkamai žindyti galima kūdikį laikyti keliais būdais. Atsargiai laikykite kūdikį gulintį rankose atsuktą į save, laikykite jį ranka, prigludusį kaip amerikietiško futbolo kamuolį arba paguldykite jį šalia savęs ant lovos. Kad ir kokia padėtis jums tiktų geriausiai, principai tokie patys. Kūdikio galva ir kūnas turėtų būti atsukti link jūsų krūties ir jį turite laikyti arti savo kūno. Kūdikio galva turėtų būti tokiame pačiame aukštyje, kaip ir spenelis, kad jam nereikėtų persitempti norint pasiekti spenelį.

Tada paimkite savo krūtį ranka ir švelniai paspauskite, kad išspaustumėte kelis lašus pieno. Motinos pienas yra puikus būdas apsaugoti spenelį nuo pažeidimo ir trūkinėjimo, tačiau jis taip pat veikia kaip signalas jūsų kūdikiu išsižioti ir ieškoti spenelio. Ranka nukreipkite spenelį link galinės kūdikio burnos dalies ir prieš kūdikiui apžiojant spenelį pritraukite jį arčiau savęs. Kūdikio smakras turėtų būti atremtas į krūtį, o nosis šiek tiek atsitraukusi, kad maitinimas netrukdytų jam kvėpuoti.

Jei kyla problemų pradedant žindyti, nedvejodama kreipkitės pagalbos. Pasikalbėkite su savo gydytoju, laktacijos konsultantu, draugėmis ar šeimos narėmis, kurios turi patirties maitinant krūtimi.