Žindymas - Multi-Mam LT


Žindymas

Nuo pastojimo iki gimdymo kūnas patiria didžiulius pokyčius, tam, kad taptų saugiais namais augančiam vaisiui. Tačiau naujos gyvybės auginimas nesibaigia gimdymu. Pokyčiai mamos kūne tęsiasi, pradėdami žindymo laikotarpį ir suteikdami naujagimiui maistinių medžiagų ir imunologinę apsaugą.

Laktacija yra pieno gaminimo procesas ir periodas kurio metu motina maitina kūdikį krūtimi. Krūtys daugiausiai sudarytos iš riebalinio audinio turinčio pieno liaukas. Šios liaukos yra atsakingos už pieno išsiskyrimą. Motinos pienas keliauja pieno latakais ir yra išskiriamas per spenelius, kūdikiui atliekant čiulpimo judesius.

Laktacijos procesas

Nėštumo laikotarpiu padidėja krūtys, speneliai tampa didesni ir tamsesni ir pastebimai išryškėja krūtinės venos. Gimus kūdikiui, sarėmius skatinantis hormonas oksitocinas ima skatinti laktacijos procesą. Pirmasis organizmo pagamintas pienas yra vadinmas priešpieniu ir jame yra gausu maistinių medžiagų ir antikūnų, apsaugančių vaiką nuo mikrobų ir infekcijų.

Po 2-5 dienų organizmas ima gaminti tikrąjį pieną ir galite pastebėti, kaip jūsų krūtys keliais dydžiais padidėja, pasunkėja ir įkaista. Tai yra vadinama pritvinkimu ir kol jūsų kūdikis tinkamai žįsta, jūsų krūtys prisitaiko prie pagaminamo pieno kiekio ir nesukelia problemų. Jei jūsų kūdikis netinkamai suima spenelį, pritvinkimas gali virsti mastitu - infekcija, kurią sukelia padidėjęs pieno kiekis krūtinėje. Dėl šios priežasties, svarbu kūdikį maitinti tiek kartų, kiek jis nori, arba, jei tai nepadeda, nutraukti dalį pieno.

Laktacija didėja arba mažėja pagal poreikį. Pagaminamo pieno kiekis priklauso nuo suvartojamo pieno kiekio. Pasaulinė sveikatos organizacija rekomenduoja mėginti pradėti kūdikį maitinti valandą po gimimo ir toliau maitinti pagal kūdikio poreikius arba pastebėjus alkio signalus. Idealiu atveju, kūdikį reikia maitinti krūtimi iki 6 mėnesių amžiaus, kai jau galima po truputį pradėti siūlyti kietą maistą. Rekomenduojama maitinimą krūtimi derinti su kietu maistu iki 2 metų amžiaus.

Maitinimo krūtimi privalumai

Didžiąją motinos pieno dalį sudaro vanduo, bet į jį taip pat įeina angliavandeniai, riebalai, baltymai, mineralai ir kitos maistinės medžiagos. Visi šie ingredientai aprūpina jūsų kūdikį visomis augimui reikalingomis medžiagomis. Antikūniai ir vitaminai apsaugo mažylį nuo infekcijų tol, kol išsivysto jo paties imuninė sistema.

Kiti privalumai yra sumažėjusi alergijų, astmos, diabeto ir aukšto cholesterolio kiekio rizikal. Kūdikiai, kuriuos maitina krūtimi rečiau guldomi į ligoninę nei jų bendraamžiai, kuriuos maitina mišinėliu, taip pat yra atlikti tyrimai parodantys koreliaciją tarp maitinimo krūtimi ir aukšto intelekto koeficiento. .

Maitinimas krūtimi naudingas ir mamoms. – Jis sumažina stresą, rsureguliuoja kraujo spaudimą, sumažina pogimdyvinės depresijos riziką ir gali apsaugoti jus nuo kiaušidžių ir krūties vėžio..