Užsikimšęs pieno latakas - Multi-Mam LT


Užsikimšęs pieno latakas

Pieno latakai yra maži vamzdeliai, kuriais pienas nuteka iš jį įskiriančių liaukų į spenelį. Kūdikiui pradėjus žysti spenelį latakus supančios raumenų ląstelės susitraukia ir latakais stumia pieną. Tačiau, jei organizmas pagamina daugiau pieno nei reikia kūdikiui ir nutraukiama, motinos pienas pradeda kauptis krūtyje, o tai sukelia patinimą, kuris neleidžia pienui normaliai tekėti latakais. Kaip tik todėl ši būklė vadinama užsikimšusiais ar užblokuotais latakais. Ši būklė gali išsivystyti į uždegimą arba mastitą, kurio metu į latakus patenka infekciją sukeliančios bakterijos, taigi siekiant išvengti tolesnių komplikacijų užsikimšusius pieno latakus reikia skubiai gydyti.

Kaip nustatyti, kad latakas užsikimšęs

Įprasti simptomai yra:

 • Kietas guzelis vienoje krūtyje
 • Krūtis jautri, palietus šilta, paraudusi, patinusi ir skausminga
 • Po maitinimo guzelis ir tinimas gali sumažėti
 • Pieno gamyba atrodo sumažėjusi
 • Gali būti išskiriamas tirštesnis, skaidulingas ar riebus pienas

Jei pradėjote jausti karščiavimo simptomus ar nuovargį gali būti, kad nepraeinamumas išsivystė į mastitą, todėl reikėtų kreiptis į gydytoją.

Dažnos užsikimšusių latakų priežastys

Latakai paprastai užsikemša jei krūtys kiekvieną dieną visiškai neištuštinamos. Taip gali nutikti, jei:

 • Jūsų kūdikiui kyla sunkumų maitinantis dėl prasto pradėjimo žysti, liežuvio pasaitėlio deformacijos arba kitokios maitinimo krūtimi problemos,
 • Didinate pertraukas tarp maitinimų dėl skausmingų spenelių,
 • Sergate jūs arba serga kūdikis,
 • Nusprendėte staigiai atjunkyti kūdikį,
 • Jūsų krūtys kasdien spaudžiamos nešiojant prastai tinkančią liemenėlę, aptemptus drabužius arba miegant ant pilvo,
 • Jus kamuoja stresas arba susilpnėjęs jūsų imunitetas,
 • Praleidote keletą maitinimų arba per ilgi maitinimo intervalai.

Užsikimšusio latako gydymas namų sąlygomis

Pirmoji sėkmingo gydymo taisyklė –krūtimi maitinti nenustokite. Jūsų pienas kūdikiui visiškai tinka ir maitindama kaip įmanoma dažniau skatinsite gijimo procesą. Jei dėl kokių nors priežasčių maitinti negalite, nutraukite pieną pompa arba nutraukimo rankomis būdais.

Bendrosios greito rekomendacijos norint greitai pasveikti: pakankamai pailsėkite, gerkite daug vandens ir palaikykite sveiką, subalansuotą mitybą. Be pirmiau minėtų priemonių šilti kompresai prieš maitinimą gali palengvinti pieno tekėjimą ir padėti maitinimo metu išskirti daugiau pieno. Taip pat galite švelniai pamasažuoti krūtį kelias minutes prieš maitindama ir kūdikio maitinimo metu.

Maitinkite kūdikį kas kartą pastebėjusi, kad jis alkanas, laikantis maitinimo grafiko dažnai susidaro ilgos pertraukos tarp maitinimų, todėl susidaro ir pieno sankaupos. Kūdikiui ištuštinus vieną krūtį pasiūlykite jam kitą. Sekantį maitinimą pradėkite krūtimi, kuria pabaigėte ankstesnįjį. Kasdienis krūtų ištuštinimas padės pienui geriau tekėti ir apsisaugoti nuo užsikimšimo atvejų..

Jei labai skauda, situaciją gali šiek tiek palengvinti paracetamolis. Taip pat gali padėti šalti kompresai, naudokite juos tarp maitinimų norėdama sumažinti skausmą ar uždegimą.

Jei simptomai tęsiasi pailsėjus daugiau nei 24 valandas, dažnai maitinant krūtimi, prieš maitinimą naudojant šiltus kompresus ir masažuojant, nesivaržydama kreipkitės į gydytoją.