Spenelių priežiūra - Multi-Mam LT


Spenelių priežiūra

Priprasti prie maitinimo krūtimi reikia šiek tiek laiko, pirmasis maitinimas gali atrodyti keistas ir šiek tiek nepatogus. Vis dėl to, turėtumėte prie to priprasti gan greitai, taigi skausmas neturėtų būti maitinimo krūtimi dalis. Įprastai skausmas reiškia, kad kažkas daroma ne taip, dažniausia to kaltininkė yra neteisinga maitinimo padėtis. Siekdami užtikrinti, kad maitinimas krūtimi būtų malonus ir beskausmis sudarėme bendrųjų krūtų ir spenelių priežiūros principų sąrašą.

Kaip maitinant krūtimi pasirūpinti krūtimis ir speneliais

Bendrosios higienos rekomendacijos yra ganėtinai paprastos, turėtų pakakti tiesiog krūtų nuplovimo šiltu vandeniu maudantis. Prausdamasi venkite krūtims naudoti dušo želė, vonios putas ar muilą, kurių sudėtyje yra ploviklių, tokie produktai sausina odą nes pašalinamas riebalinis odos paviršiaus sluoksnis ir tai gali sukelti trūkinėjimą ar sudirginimą. Išsimaudžiusi arba po maitinimo leiskite speneliams nudžiūti natūraliai.

Pabaigus maitinti išspausti kelis lašus pieno ir ištrinti spenelį yra gera praktika. Taip pat galite naudoti speneliams skirtą balzamą, kuris padeda puoselėti odą ir apsaugoti spenelius nuo pažeidimo. Rinkdamasi spenelių balzamą įsitikinkite, kad prieš maitinant jo nereikia nuplauti ir jis nebūtų kenksmingas kūdikiui nurijus. Krūtų nuplovimas vandeniu prieš maitinimą sausina odą ir jos gali tapti ne tokios atsparios tempimui ir galimam pažeidimui, taigi maitinant balzamu ištepta krūtimi suteikiama papildoma apsauga, jau nekalbant apie naudojimo paprastumą.

Venkite maitinimo liemenėlių su orui nepralaidžiomis sintetinėmis pagalvėlėmis, tokios medžiagos neleidžia odai natūraliai kvėpuoti, tiesą sakant tai gali sudaryti sąlygas mikroorganizmų dauginimui bei sukelti infekciją. Pagalvėles keiskite dažnai, kad ilgą laiką nereikėtų dėvėti drėgnų pagalvėlių.

Ką daryti jei speneliai skausmingi?

Visų pirmiausia, jei maitinant krūtimi jaučiate skausmą, nesivaržydama kreipkitės į savo gydytoją arba laktacijos specialistą. Geras pradėjimas žindyti nuo pat pradžių padės išvengti diskomforto, taigi nebijokite prašyti pagalbos jei turite klausimų ar neaiškumų.

Jei spenelius jau maudžia, pabandykite naudoti krūtų kompresus, kurie padės pagreitinti gijimo procesą. Jei skausmas stiprus, galima jį palengvinti šaltais kompresais, tačiau saugokitės, kad ledas tiesiogiai nesiliestų prie odos. Jei skausmas labai stiprus, galite nutraukti pieną pagal savo įprastą maitinimo grafiką norėdama apsisaugoti nuo mastito. Nutrauktas pienas yra visiškai tinkamas kūdikiui. Jei nuspręsite nutraukti rankomis arba naudoti pieno pompą, patariame pasitarti su laktacijos konsultantu norint nuspręsti kas geriausiai tinka jums.

Kartais spenelių skausmą gali sukelti pienligės infekcija. Šiuo atveju pasitarkite su savo gydytoju dėl ir jums ir jūsų kūdikiui tiksiančio gydymo, kadangi kūdikio burnoje tikriausiai taip pat bus pienligės sukėlėjų.

Jei krūtys skausmingos, pirmiausiai maitinkite mažiau skaudančia krūtimi, pradinis žindymas būna stipresnis, todėl gali labiausiai skaudėti. Kūdikį kurį laiką pamaitinus, jis nebenorės taip stipriai žysti. Taip pat išbandykite skirtingas maitinimo krūtimi padėtis. Raskite tai, kas labiausiai tinka jums ir kūdikiui, taip pat maitinkite ramioje, aplinkoje, kurioje nebūtų blaškomas dėmesys, kad kūdikis galėtų apsipalaiduoti ir susitelkti į žindimą. Tai padės išvengti galimo spenelio įkandimo ar graužimo.