Skausmo maitinant krūtimi priežastys - Multi-Mam LT


Skausmo maitinant krūtimi priežastys

Daug naujų mamų mano, kad skausmas pirmąsias kelias maitinimo krūtimi dienas yra normalus dalykas. Nors ir gali prireikti šiek tiek laiko kol rasite sau ir kūdikiui tinkamiausią padėtį, kuri kūdikiui leistų tinkamai pradėti žysti, skausmo nepaisymas gali privesti prie šiokio tokio spenelio pažeidimo ir skausmingumo. Skaudant spenelius maitinti krūtimi gali būti labai nepatogu, o tai dėl skausmui pradėjus praleistų maitinimų gali lemti pritvinkimą ir mastitą; taip pat dėl sumažėjusio suvartojimo jūsų pieno gamyba gali sumažėti. Būtent todėl labai svarbu tiksliai nustatyti priežastis, kodėl maitinimas krūtimi skausmingas ir imtis veiksmų tai ištaisyti.

Skausmingi, sutrūkinėję speneliai

Dažniausias skausmo maitinant krūtimi kaltininkas yra prastas pradėjimas žysti. Kūdikiui tinkamai žindant, jo burnoje turėtų būti visas spenelis ir areolė, tai leidžia efektyviai atlikti čiulpimo judesį tuo pačiu nedarant žalos speneliams. Prastai pradėjus žysti kūdikis čiulpia patį spenelį, o tai sukelia skausmą ir pažeidžia spenelio odą.

Anksti pradėjus tinkamai žindyti galėsite mėgautis beskausmiu maitinimu krūtimi ir tai padės apsisaugoti nuo su speneliais susijusių problemų. Vis dėl to, jei spenelių skausmas jau pasireiškė, naudokite šaltus kompresus jam sumažinti, tada išbandykite mūsų praturtinančiais ingredientais prisotintus, gijimą skatinančius krūtų kompresus.

Jei skausmo priežastis yra prastas pradėjimas žysti, pasitarkite su laktacijos konsultantu, kuris gali padėti surasti tinkamiausią padėtį.

Netinkamai išsivystęs kūdikio liežuvio pasaitėlis

Nepatogumai pradedant žysti nebūtinai turi reikšti, kad problema yra maitinimo padėtis. Jei jūsų kūdikis turi netinkamai išsivysčiusį liežuvio pasaitėlį, gali kilti problemų žindant. Medicininis netinkamai išsivysčiusio liežuvio pasaitėlio būklės pavadinimas yra „ankiloglosija“. Taip nutinka, kai pasaitėlis (juostelė jungianti liežuvio apačią su burnos apačia) yra per trumpas ir įtemptas, o tai varžo liežuvio judėjimą. Jei manote, kad taip gali būti, pasikonsultuokite su savo gydytoju, nes šią problemą galima išspręsti labai paprasta procedūra: liežuvį laikančioje audinyje (pasaitėlyje) padaromas mažytis pjūvis. Turėtumėte pastebėti didelį skirtumą kai jūsų kūdikio liežuvis galės laisvai judėti.

Spenelių pienligė

Jei tarp maitinimų jaučiate aštrų spenelių skausmą ir jei jūsų speneliai paraudę ir blizga, tai gali reikšti grybelinę infekciją. infekcijos sukėlėjų taip pat gali būti ir jūsų vaiko burnoje (jei taip yra ant jo liežuvio ir/ar gomurio matomos baltos dėmės). Norint nustatyti teisingą diagnozę turėtumėte apsilankyti pas savo gydytoją. Jis tikriausiai paskirs priešgrybelinį gydymą.

Mastitas

Įprastai mastito simptomai pasireiškia tik vienoje krūtyje. Krūtis gali tapti skausminga, sutinti, parausti arba gali pakilti jos temperatūra. Kartais kartu su mastitu gali pasireikšti karščiavimas. Mastitas įprastai pasireiškia kaip pritvinkimo ar užsikimšusio pieno latako komplikacija, kai į krūtį patenka bakterijos ir sukelia infekciją. Iš pradžių jis gydomas šiltais kompresais, švelniu masažu prieš maitinimą ir jo metu, bei maitinimu kaip galima dažniau. Jei per 24 valandas simptomai nepalengvėja, derėtų kreiptis į medicinos specialistą.

Užsikimšę pieno latakai

Krūtyje pastebėjus skaudančią vietą ar užčiuopus guzelį tai gali reikšti dėl pieno sankaupų užsikimšusį pieno lataką. Taip įprastai nutinka dėl per didelio krūties spaudimo, pvz., jūsų maitinimo liemenėlė gali būti netinkamo dydžio, arba tokį pat poveikį gali turėti saugos diržas jei ilgą laiką be pertraukų vairuojama. Kaip ir mastito atveju, tokioje situacijoje turėtų padėti šilti kompresai, krūtų masažas ir pakankamai dažnas maitinimas.