Refliuksas - Multi-Mam LT


Refliuksas

Galite pastebėti, kad kūdikis spjauna pieną maitinimo metu arba tik ką po maitinimo, tai yra normalus reiškinys vadinamas refliuksas ir daugeliu atvejų neturite jokių priežasčių nerimauti. Refliuksas vyksta, kai kūdikis išgeria daugiau pieno nei telpa gali suvirškinti, todėl pieno perteklius grįžta į burną. Statistika sako, kad 50% naujagimių patiria refliuksą kasdien, tačiau dauguma iš jų atsikrato jo kai sulaukia vienerių metų amžiaus. Tiek maitinami krūtimi, tiek ir iš buteliuko maitinami kūdikiai gali patirti refliuksą.

Refliuksas taip pat gali būti tylus, šiuo atveju, kūdikis gali praryti pieną, kuris grįžo atgal, o ne išspjauti jį. Jei pastebėjote, kad kūdikis stengiasi ryti po maitinimo, tai gali būti pirmas tylaus refliukso ženklas.

Jei kūdikis yra labai alkanas ir pradeda greitai žįsti, jei krūtys perpildytos, arba jei kūdikis nurijo per daug oro dažnai numetant spenelį, gali atsirasti refliuksas.

Kai kuriais atvejais, refliuksas gali būti kitų ligų simptomas, tokių kaip karvės pieno netolerancija arba gastroezofaginio refliukso ligos simptomas. Tačiau, jei kūdikis nuolat priauga svorio ir neturi jokių kitų diskomforto simptomų , yra tikimybė, kad refliuksas yra tik nepatogumas jums dėl to kiek valymo jis reikalauja, bet tai nekelia medicininių problemų.

Jei refliuksas atsitinka kelis kartus per dieną arba, jei yra kokių nors kitų simptomų, tokių kaip raugėjimas, problemų ryjant, dirglumas, nuolatinis verksmas, žalios ar geltonos spalvos vėmalai, jei kūdikis išlenkia nugarą maitinimo metu arba negali priaugti svorio , jūs turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Kaip padėti kūdikiui, turinčiam refliuksą

Bendrosios rekomendacijos palengvinančios diskomfortą, kurį sukelia refliuksas:

  • Maitinkite kūdikį laikydami vertikaliai
  • Padėkite kūdikiui atsirūgti po kiekvieno maitinimo
  • Laikydami kūdikį stačią 20 minučių arba pan po žindymo
  • Vengti ilgų tarpų tarp maitinimo, norint išvengti agresyvaus matinimo
  • Jei maitinate buteliuku, įsitikinkite, kad čiulptuko skylė yra ne didelė, kad neištekėtų greitai daug pieno
  • Didinti čiužinio galą, kur kūdikio galva padėta, galvą padėti aukščiau nei kojas, kas gali padėti virškinimui

Jei kūdikio refliuksas yra sunkus, gydytojas gali rekomenduoti vieną iš bendrų būdų refliuksui malšinti. Pirmasis žingsnis būtų patikrinti, ar kūdikis yra alergiškas karvės pienui. Pašalinkite pieną ir pieno produktus, pavyzdžiui, sūrio ir jogurto, ir stebėkite ar kūdikio būklė pasikeis. Jei paaiškėja, kad baltymų iš karvės pieno nėra refliukso priežastis, gydytojas gali rekomenduoti kūdikių rūgštingumą mažinančius vaistus, kuris padės neutralizuoti skrandžio rūgšties, kuri gali būti sukelia skausmą ir gerklės dirginimas; arba pridedant tirštiklis į nutrauktą pieną ar formulę. Tirštiklius naudojimas refliuksui yra senas metodas, kuris neturi daug mokslinių įrodymų, todėl nereikia konsultuotis su gydytoju prieš bandant bet kurį iš šių metodų.