Pritvinkimas - Multi-Mam LT


Pritvinkimas

Po vaikelio gimimo krūtys ima gaminti priešpienį, skystį kuris yra praturtintas maistinėmis medžiagomis ir antikūniais, apsaugančiais kūdikio organizmą nuo infekcijų. Po 2-5 dienų, krūtys ima gaminti pieną, todėl jos pasunkėja, pabrinksta ir gali atrodyti kaistančios. Šis organizmo procesas yra vadinamas pritvinkimu ir gali tęstis nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Jei padidėjęs pieno kiekis nepašalinamas maitinimo krūtimi metu ar naudojantis pientraukiu, mamos krūtys gali skausmingai sukietėti taip apsunkindamos maitinimo procesą.

Pritvinkimas dažniausiai prasideda per pirmas kelias dienas po gimdymo bet taip pat gali prasidėti ir jau nusistačius maitinimo krūtimi rutiną ir dėl kokios nors priežasties praleidus vieną maitinimą: jei žindymas staiga sustoja ar jūsų kūdikis nori mažiau pieno nei įprastai. Tokiu atveju, krūtys gali persipildyti pienu.

Dėl sukietėjusių spenelių jūsų kūdikiui gali būti sunku pradėti žįsti, todėl jis gali imti smarkiau čiulpti spenelį sukeldamas skausmą ar spenelio įtrūkimą. Mamos kartais praleidžia kelis maitinimus, leisdamos speneliams sugyti, bet tai tik sukelia dar didesnį pritvinkimą. Dėl užsitęsusio pritvinkimo gali sumažėti pieno gaminimas ar prasidėti infekcija, vadinama mastitu.

Kaip atpažinti pritvinkimą Būdingi simptomai:
  • Jautrios, patinusios, skausmingos, dažnai paraudusios krūtys, palietus, gali jaustis gumbeliai ir karštis;
  • Sukietėję, plokšti speneliai;
  • Patinimas ar jautrumas pažastų srityje;
  • Nedidelis karščiavimas ar gripą primenantys simptomai (pajutę juos kreipkitės į gydytoją).

Prevencija

Idealiu atveju, praėjus kelioms valandoms po gimdymo mama jau gali maitinti kūdikį. Maitinkite kas 1-3 valandas, ar pastebėjusi pirmus alkio signalus. Jūsų naujagimis gali tapti neramus, imti ieškoti krūties ar demonstruoti „straubliuko“ refleksą. Norėdama įsitikinti, kad jūsų kūdikis tinkamai žįsta, pasikonsultuokite su žindymo konsultantu. Tai gali daug ką pakeisti ir apsaugoti jus nuo tokių problemų kaip pritvinkimas ar skausmingi speneliai. Jei turite praleisti maitinimą, nutraukite pieną (galite jį laikyti šaldiklyje ir naudoti kai einate į darbą ar keliaujate). Kol maitinate krūtimi, stenkitės, kad kūdikis išgertų visą pieną iš vienos krūties, prieš pasiūlydama jam kitą. Naują maitinimą pradėkite iš tos krūties, kuria baigėte paskutinį maitinimą. Pradėjus atjunkymą, darykite tai palaipsniui. Jei staiga nustosite maitinti, pienas ims kauptis jūsų krūtyse ir sukels pritvinkimą ir mastitą.

Gydymas

Jei jūsų krūtys pritvinkę, stenkitės kuo dažniau maitinti krūtimi. Šiltas kompresas prieš maitinant suminkština krūtis, todėl pienas bėga lengviau. “Paracetamol” gali sumažinti skausmą ir patinimą ir jei po maitinimo jūsų krūtys vis dar skausmingos ir patinusios, uždėkite ant jų šaltą kompresą. Galite naudoti šlapią rankšluostį arba krūtų kompresą su raminančiais ingredientais, kurie taip pat gydys jautrią odą aplink spenelį ir apsaugos nuo įtrūkimų. Taip pat, pieno atpalaidavimui labai padeda švelnus krūties masažas prieš žindymą ar žindymo metu. Jūsų kūdikiui gali būti sunku pradėti žįsti dėl sukietėjusių spenelių. Kad jam būtų lengviau, išleiskite šiek tiek pieno.

Jei nemaitinate krūtimi, išleiskite šiek tiek pieno ranka ar naudodamasi pientraukiu. Specialiai pritaikyta, krūtis prilaikanti liemenėlė maitinančiajai, taip pat gali palengvinti maitinimą. Jei nei vienas iš aprašytų metodų nepadeda ir jūsų krūtys yra ilgą laiką pritvinkusios, pasikonsultuokite su gydytoju.