Patarimai maitinant krūtimi - Multi-Mam LT


Patarimai maitinant krūtimi

Maitinimas krūtimi naudingas tiek mamai, tiek kūdikiui ir tai taip pat yra puiki galimybė pradėti kurti tarpusavio ryšį su kūdikiu. Visgi, kartais maitinimas gali būti sudėtingas procesas, ypač pirmomis dienomis. Kiekviena mama ir vaikas yra skirtingi ir paeksperimentavus, tikrai atrasite tą magišką formulę, leidžiančią mėgautis maitinimo krūtimi procesu.

Šie patarimai gali būti jums naudingi:

 • Nors maitinimas krūtimi iš pradžių gali sukelti nemalonių pojūčių, jis neturėtų būti skausmingas. Jei patiriate skausmą, gali būti, kad jūsų kūdikis netinkamai pradeda žįsti. Tinkama pozicija pasiekiama, kai kūdikio burnoje yra ne tik spenelis, bet ir visa spenelio dėmelė ir kūdikio smakras yra prisispaudęs prie krūties, o nosis atitraukta. Tokioje pozicijoje, spenelis atsiduria arčiau gerklės ir čiulpimo judesiais iš krūties ištraukiamas pienas.
 • Pasinaudokite ligoninėje praleidžiamu laiku, po kūdikio gimimo ir paprašykite žindymo konsultanto ar seselės patikrinti ar kūdikis tinkamai pradeda žįsti. Nebijokite paprašyti pagalbos ir nesidrovėkite klausti klausimų jei patiriate nerimą, ypač jeigu žindymas yra skausmingas arba jeigu jūsų kūdikis nepriauga pakankamai svorio.
 • Praėjus trims ar keturioms dienoms po gimdymo, jūsų krūtys gali staiga padidėti – taip nutinka dėl pieno gaminimo, reikalingo tam, kad jūsų kūdikis gautų visas reikiamas maistines medžiagas. Pasiruoškite tam iš anksto įsigydami kelias liemenėles skirtas maitinančiosioms krūtimi (pasirinkite liemenėlę su kaušeliu, kuris yra šiek tiek didesnis nei jūsų įprastas kaušelio dydis, kad ji jums gerai tiktų).
 • Jei per greitai pripratinsite vaiką prie buteliuko ar žinduko, jis gali susipainioti ir imti atsisakyti žįsti spenelį. Kurį laiką venkite buteliukų ir žindukų, kad galėtumėte susikurti maitinimo režimą.
 • Jei planuojate keliauti ar turite praleisti kelis maitinimus, nutraukite dalį pieno, tam, kad išvengtumėte pritvinkimo. Nutrauktą pieną galite laikyti šaldiklyje ir naudoti jį kaip pakaitalą, kai išvykstate arba pradedate dirbti.
 • Įsigijusi pientraukį, tai pat įsigykite ir krūties dydį atitinkantį gaubtelį. Jei gaubtelis yra per didelis ar per mažas, tai gali paveikti surenkamo pieno kiekį arba pažeisti spenelius
 • .
 • Jei spenelius skauda ar atsiranda įtrūkimų, naudokite gydomąjį kompresą, kuris sumažina skausmą ir pagreitins gijimo procesą. Norėdama apsaugoti spenelius nuo kitų pažeidimų ir užkirsti kelią skausmui, tarp maitinimų patepkite juos specialiu balzamu. Balzamas turi būti nekenksmingas jūsų kūdikiui, kad nereikėtų jo nuplauti prieš maitinimą. Gijimo procesą taip pat paspartina pats motinos pienas: nulašinkite kelis lašus ir patepkite jais spenelius.
 • Pasirinkite ramų, tylų kambarį kuriame galėtumėte ramiai maitinti kūdikį. Jauskitės patogiai ir šalia savęs turėkite stiklinę vandens, nes maitinimas krūtimi dažnai sukelia troškulį.
 • Jei jums buvo atliktas Cezario pjūvis ar tiesiog esate išvargusi po gimdymo, maitindama gulėkite ant šono.
 • Mokymasis maitinti neišnešiotą naujagimį gali sukelti daugiau iššūkių ir atimti daugiau laiko. Visgi, kai atsiranda maitinimo režimas, šis procesas palengvėja ir tampa malonesnis.
 • Paskutinis patarimas – būkite kantri. Duokite sau ir savo kūdikiui laiko suprasti kas jums labiausiai tinka ir neišsigąskite susidūrusi su sunkumais. Tik šiek tiek atkaklumo ir eksperimentavimo ir jūs bei jūsų kūdikis džiaugsitės maitinimo procesu.