Naujagimių maitinimas - Multi-Mam LT


Naujagimių maitinimas

Parsivežusi savo mažą džiaugsmelį iš ligoninės galite susidurti su įvairiais klausimais, abejonėmis ir rūpesčiais kaip užtikrinti, kad kūdikis gautų reikiamą kiekį maistinių medžiagų. Naujagimio maitinimas užima didelę dalį dienos, taigi, svarbu iš anksto sužinoti svarbiausią informaciją, kad jūsų pirmosios dienos namuose būtų kuo ramesnės. .

Kuo maitinti?

Maitinimas krūtimi yra rekomenduojamas ekspertų, kaip labai naudingas tiek mamai tiek ir kūdikiui. Kūdikis ne tik gauna visas reikalingas maistines medžiagas ir yra ilgiau apsaugotas nuo infekcijų, bet tai taip pat turi teigiamą poveikį mamai ir padeda atrasti ryšį su naujagimiu. Nesvarbu ar maitinate krūtimi ar mišinėliu, jūsų naujagimiui nereikia vandens, sulčių ar kitų skysčių (ypač karvės pieno, kurio nereikėtų duoti iki kol vaikui sukaks metai laiko). Jūsų kūnas prisitaikys prie vaiko poreikių ir karštomis vasaros dienomis bus vandeningesnis, tam, kad numalšintų kūdikio troškulį.

Kaip dažnai maitinti?

Vietoj to, kad laikytumėtės maitinimo režimo, maitinkite kūdikį vos pastebėjusi pirmus alkio signalus, tokius, kaip padidėjęs judrumas, krūties ieškojimas ar „straubliuko“ refleksas. Verkimas yra paskutinis alkį parodantis signalas, taigi, stenkitės pastebėti pirmuosius signalus ir pasiūlykite kūdikiui krūtį arba mišinėlį. Amerikos pediatrų akademija rekomenduoja sveikus, išnešiotus naujagimius maitinti krūtimi 8-12 kartų per parą. Tai prilygsta maitinimui kas 2-3 valandas.

Kūdikiams augant ir didėjant jų skrandžiams jie patys natūraliai ima ilginti laiko tarpą tarp maitinimų taip sukurdami reguliaresnę maitinimų rutiną. Augimo šuoliai suardo reguliarią maitinimų rutiną, bet tai dažniausiai yra trumpalaikis poveikis. Šaltinis: http://www.llli.org/faq/frequency.html

Kokį kiekį sumaitinti?

Sveikas, reguliariai valgantis naujagimis priauga apie 170 g. per savaitę ir šlapinasi 6 ar daugiau kartų per dieną. Tam, kad jūsų kūdikis su pienu gautų reikiamą kiekį maisto medžiagų labai svarbus yra tinkamas žindymas. Pasikonsultuokite su žindymo konsultantu dėl taisyklingo žindymo. Kai jūsų kūdikis baigia žįsti ir nusisuka nuo spenelio ar buteliuko ar susičiaupia, tai reiškia, kad jam jau užtenka. Palaukite kelias minutes ir pabandykite dar kartą pasiūlyti krūtį ar buteliuką. Jei mažylis nerodo susidomėjimo, tai reiškia, kad jis jau sotus ir jums reikėtų padėti jam atsirūgti. Baigus maitinimą kūdikis turėtų nurimti, o jūsų krūtys turėtų būti lengvesnės ir minkštesnės. Neturėtumėte tikėtis, kad jūsų kūdikis kasdien suvartos tokį patį kiekį pieno ar mišinėlio. Jūsų mažylis augs šuoliais: periodais, kai jis valgys dažniau ir maitinimas truks ilgiau. Daugelis mamų nerimauja ar jų vaikelis suvalgo pakankamai. Pasistenkite nesukelti sau bereikalingo streso, stebėkite savo naujagimį ir išmokite pasikliauti savo instinktais. Sveikas kūdikis, kuris palaipsniui priauga svorio, reguliariai tuštinasi ir šlapinasi yra tinkamai maitinamas kūdikis. Jei visgi turite klausimų ar nerimaujate dėl vaikelio mitybos, pasikonsultuokite su gydytoju.

Ar naujagimiui reikia maisto papildų?

Taip, jei maitinate krūtimi pirmus tris mėnesius kūdikiui reikia vitamino K. Paprastai organizmui vitaminą K tiekia žarnyno flora. Kadangi jūsų kūdikio žarnyno flora dar nėra pakankamai išsivysčiusi kūdikis turi papildomai gauti šio vitamino. Į mišinėlius jis yra dedamas. Susisiekite su savo akušere, ginekologe ar gydytoja ir pasikonsultuokite dėl maisto papildų kurių reikėtų būtent jūsų kūdikiui. Kai kurie ekspertai rekomenduoja vitamino D papildus, skatinančius mineralų reikalingų kaulų vystymuisi pasisavinimą.

Mėgaukitės procesu

Maitinimas krūtimi atima didelę laiko dalį, ypač pirmaisiais mėnesiais. Pasinaudokite šiuo laiku atrasdama ryšį su savo kūdikiu, skirkite jam dėmesio ir mėgaukitės kartu praleidžiamu laiku. Jums nespėjus net apsidairyti jūsų vaikelis bus suaugęs ir prisiminimai apie tokias akimirkas atrodys labai brangūs.