Naujagimių maitinimas krūtimi - Multi-Mam LT


Naujagimių maitinimas krūtimi

Kada yra geriausias laikas pradėti kūdikį maitinti krūtimi? Tiesą pasakius, ta akimirka, kai jūsų gydytojas ar seselė paguldo ką tik gimusį kūdikį jums ant krūtinės; tai yra puiki galimybė pradėti kurti ryšį su naujagimiu ir pasiūlyti jam šiek tiek priešpienio. Tai yra pirmasis pienas, kurį pagamina jūsų organizmas ir jame gausu antikūnų, apsaugančių kūdikį nuo infekcijų.

Labai svarbu, kad kūdikis tinkamai imtų žįsti nuo pat pradžių. Tokiu būdu išvengsite maitinimo problemų bei skausmingų ir sutrūkinėjusių spenelių. Maitinimas krūtimi neturėtų būti skausmingas, taiga, jei patiriate skausmą ar nepatogumus, prašykite pagalbos.

Ką daryti, kad kūdikis tinkamai imtų žįsti

Laikykite kūdikį arčiau savęs taip, kad liestųsi jūsų pilvai. Šiek tiek atloškite kūdikio galvą atgal ir prispauskite smakrą prie krūtinės, saugodami, kad su krūtimi neužspaustumėte nosies ir kūdikis galėtų normaliai kvėpuoti. Kai kūdikis ima žįsti, spenelis turėtų būti prie pat kūdikio gerklės, kad pienas bėgtų tiesiai stemple žemyn.

Jei kūdikis nepradeda žįsti, pabandykite keisti pozicijas tol, kol atrasite tokią, kuri tiks jums abiem. Jei maitindama krūtimi susiduriate su sunkumais, paprašykite žindymo konsultanto ar seselės pagalbos. Tai jus apsaugos nuo nereikalingo streso ir klausimų ar viską darote teisingai.

Kaip dažnai turėtumėte maitinti kūdikį?

Viena iš taisyklių yra ta, kad jūsų kūdikiui negalima valgyti per dažnai. Visgi, kartais kūdikiai valgo mažiau, taigi venkite griežto, kitų nustatyto maitinimo režimo ir maitinkite kūdikį vos pastebėjusi pirmuosius alkio signalus. Tai gali būti:

  • Padidėjęs aktyvumas;
  • Spenelio ieškojimas;
  • Čepsėjimas lūpomis ar lūpų laižymas

Verkimas yra paskutinis alkį parodantis signalas, taigi, stenkitės atpažinti ankstesnius signalus ir maitinkite mažylį dar prieš jam pradėjus verkti. Tai reiškia, kad tikriausiai jums reikės maitinti 8-12 kartų per dieną. Kai kūdikis yra sveikas ir turi gerą apetitą, tai yra normalu. Reikia leisti mažyliui žįsti tol, kol jis aktyviai čiulpia spenelį, o jam nustojus, pasiūlyti kitą krūtį. Jei naujagimis yra labai mieguistas, turėtumėte jį švelniai pažadinti ir pasiūlyti krūtį.

Kaip žinoti ar naujagimis gauna pakankamą kiekį pieno

Priaugęs pirminį svorį, kuris nukrito po gimimo, kūdikis ir toliau auga. Vidutiniškai, naujagimiai turėtų priaugti apie 200 g. kūno svorio per savaitę. Svorio pakitimus galite nesunkiai patikrinti kūdikį reguliariai sveriant, bet yra ir kitų ženklų, parodančių ar kūdikis vystosi tinkamai. Pirmą savaitę tikėkitės vis didėjančio nešvarių sauskelnių kiekio (1 pirmą dieną, 2 antrą dieną ir t.t.). Nuo 4-os dienos normalu tikėtis kad kūdikis tuštinsis 4 ar daugiau kartų. Išmatos įprastai yra skystos, kartais su mažais gumuliukais. Panašiai yra ir su šlapinimusi, nes nešvarių sauskelnių kiekis didėja kasdien pasiekdamas 6 ar daugiau sauskelnių po 4-os dienos.

Jei pastebite, kad:

  • Jūsų kūdikis nesituština ir nesišlapina;
  • Šlapimo spalva tamsi (po 3-ios) dienos;
  • Išmatų spalva tamsi (po 4-os dienos);
  • Jūsų kūdikis nevalgo taip dažnai, kaip yra rekomenduojama arba
  • Jūsų krūtys yra jautrios arba pajuntate karščiavimą ir gripo simptomus,

Turėtumėte pasikonsultuoti su gydytoju.