Krūtų skausmas žindymo metu - Multi-Mam LT


Krūtų skausmas žindymo metu

Dauguma moterų nustoja žindyti anksčiau negu rekomenduojama dėl kasdieninio skausmo ir diskomforto. Suprantame, jog krūtų skausmas gali priversti bijoti sekančio žindymo, todėl paruošėme gidą, padedantį suprasti dažniausias skausmo priežastis.

Pieno išsiskyrimo refleksas

Tai normalus pojūtis – galite pajusti skausmą dėl raumenų ląstelių, padedančių tekėti pienui, susitraukimo. Šis pojūtis gali būti labai švelnus tarsi dilgčiojimas arba būti panašus į spaudimą didele jėga. Laikui bėgant prie šio pojūčio galima priprasti.

Skausmingi speneliai

Dažniausia spenelių skausmo priežastis – netinkamas kūdikio prigludimas. Dėl to kūdikis ima graužti ir kramtyti spenelį. Taip atsiranda nubrozdinimų ir įtrūkimų ant jautrios spenelių odos. Ši būklė gali būti labai skausminga, taigi mūsų pirmas patarimas būtų atrasti patogiausią žindymo padėtį, kurioje jūsų mažylis galėtų tinkamai priglusti. Kai kūdikis tinkamai prigludęs, visas spenelis, o kartu ir krūties dalis, turėtų būti jo burnoje. Spenelis turėtų būti šalia kūdikio burnos pabaigos, kad pienas tekėtų tiesiai į gerklę. Švelniai palenkite savo mažylio galvą atgal ir prispauskite jo smakrą prie krūties, bet patraukdama krūtį nuo nosies, kad kūdikis galėtų kvėpuoti be sunkumų. Ranką pakiškite po kūdikio pečiais taip, kad galva lengvai pasvirtų atgal, laikydama jį taip arti savęs, jog liestumėtės pilvukais. Remdamasi šiomis gairėmis išbandykite įvairias žindymo padėtis ir raskite patogiausią. Galite pamėginti maitinti sėdėdama krėsle, gulėdama, kuomet kūdikis guli jums prie šono, ar sėdėdama, mažyliui gulint ant pagalvės. Jei speneliai jau suskilinėję, priglauskite prie jų žindymo kompresą, kuris pagreitins gijimo procesą. Tarp žindymų tepkite spenelius balzamu, tik įsitikinkite, jog jis nekenkia jūsų kūdikiui, kad kaskart prieš maitinimą nereikėtų jo nuvalyti.

Pienligė

Grybelio sukelta infekcija, kuri atsiranda ant spenelio ir kūdikio burnos ertmėje. Šiai būklei reikalingas atitinkamas gydymas, kurį paskirti gali jūsų gydytojas.

Priplūdimas

Ši būklė dažnai pasitaiko vos kelios dienos po kūdikio gimimo arba jei nebemaitinate taip dažnai kaip anksčiau (keliaujate, praleidote žindymą). Krūtys tada tampa perpildytos pienu, padidėjusios, šiltos liečiant ir skausmingos. Ši būklė baigiasi, kuomet naujagimis išmoksta tinkamai žįsti. Jei keliaujate ar turite įtemptą grafiką, pabandykite pieno nusiurbimą, kad išvengtumėte pieno priplūdimo.

Mastitas

Jei pastebėjote paraudimą, patinimą, skausmą ir karštį kurioje nors krūties srityje, dažnai lydimą bendrinio karščiavimo ir kūno skausmų, jums turbūt mastitas – krūties uždegimas dėl infekcijos. Pagrindinė priežastis – netinkamas žindymas, kuomet pienas neišteka ir pasilieka krūtyje. Kitos priežastys: užsikišęs pieno latakas, dėl kurio pienas grįžta atgal ir taip susidaro puikios sąlygos prasidėti infekcijai, bakterijų patekimas pro spenelio odos įtrūkimus ar įplyšimus pieno latako atsivėrimo srityje. Kūdikį galima žindyti ir toliau, tačiau reikia kreiptis į gydytoją, kad jums būtų skiriamas tinkamas gydymas.