Kaip padidinti pagaminamo pieno kiekį - Multi-Mam LT


Kaip padidinti pagaminamo pieno kiekį

Jei jaudinatės dėl to ar pagaminate pakankamą pieno kiekį, žinokite, kad jūs ne viena. Daugeliui mamų kyla tas pats klausimas. Jei jūsų kūdikio svoris kyla palaipsniui, jis reguliariai tuštinasi ir šlapinasi, ir jei po maitinimo jūsų krūtys palengvėja ir yra minkštesnės, jūsų kūdikis tikriausiai gauna reikiamą pieno kiekį. Jei visgi turite klausimų dėl pieno kiekio, pasikonsultuokite su savo gydytoju ar žindymo konsultantu. Žemiau rasite kelis patarimus kaip padidinti pagaminamo pieno kiekį, jei jaučiate kad jūsų krūtys pagamina per mažai pieno ar tiesiog norite išvengti problemų.

Pirmas dalykas kurį turite atsiminti apie pieno gaminimą yra tas, kad tai yra susiję su paklausa – kuo daugiau maitinate krūtimi, tuo daugiau pieno jūsų krūtys gamina. Pradėkite maitinti kūdikį kai tik jis parodo pirmus alkio signalus (neramumas, krūties ieškojimas ar „siurbliuko“ refleksas), daug anksčiau nei vaikelis ima verkti. Nemaitinkite pagal kitų sukurtą grafiką, pasitikėkite kūdikio vidiniu laikrodžiu kuris pasako kada ir kiek kūdikį reikia maitinti. Taip pat, būna dienų, kai jūsų kūnui reikia prisitaikyti prie pasikeitusių kūdikio poreikių. Tokiomis dienomis kūdikis tikriausiai bus labiau neramus, sudirgęs ir reikalaus dažnesnių maitinimų. Po 2-3 dienų viskas susitvarkys, jūsų kūnas prisitaikys ir kūdikis bus patenkintas. Pirmais kūdikio gyvenimo metais, tokios dienos pasikartos reguliariai, dažai sutapdamos su svarbiais kūdikio vystymosi etapais. Pasistenkite tokiomis dienomis pakankamai pailsėti ir maitinkite kūdikį taip dažnai, kaip jis nori. Jei kūdikis nepriauga svorio taip greitai, kaip norisi arba jei skauda maitinant krūtimi, to priežastimi gali būti prastas žindymas. Pasikonsultuokite su žindymo konsultantu, draugais ar šeimos nariais, kurie turi maitinimo krūtimi patirties. Tinkamas žindymas leis kūdikiui gauti tiek pieno, kiek reikia ir apsaugos jūsų spenelius nuo sužeidimų ar skausmo.

Pieno gaminimą galite stimuliuoti nutraukdama šiek tiek pieno tarp maitinimų. Visgi, šios priemonės imkitės tik tuo atveju, jei jūsų kūdikis nepriauga svorio ir reguliariai nesišlapina.

Jei tai įmanoma, venkite mišinėlių. Tai susiję su paklausos ir gamybos principu: jei jūsų kūdikis gers mišinėlius, jį reikės mažiau maitinti krūtimi ir dėl šios priežasties sumažės pieno gaminimas. Taip pat, venkite žindukų ar buteliukų kol nėra nusistovėjęs maitinimo krūtimi ritmas. Žindukai kūdikiui gali sukelti painiavą dėl kurios, vėliau bandant maitinti krūtimi, jis gali atsisakyti spenelio.

Maitinant, švelniai pamasažuokite krūtį, kad atsivertų pieno latakai ir pienas bėgtų greičiau..

Kartais mamos jaučiasi ramiau pasvėrusios kūdikį prieš maitinimą ir po jo, bet žinokite, kad kūdikio suvartojamas pieno kiekis pradžioje yra labai mažas.

Mokslininkai dar nenustatė ar tam tikri maisto produktai pagerina pieno gaminimą, taigi į įvairius mitybos patarimus žiūrėkite kritiškai. Maisto produktai, kurie tikėtinai padidina pagaminamo pieno kiekį yra sėklos (ožragė, pankolis, kmynai, sezamas ir krapai), česnakas, špinatai, bazilikų arbata, lęšiai, riešutai, džiovinti vaisiai, avižos ir košės, dagiai, imbieras ir morkos.

Scientists have not given their verdict on whether certain foods can actually influence lactation, so do take any claims with a pinch of salt. Some foods that are believed to increase breast milk supply are some seeds (such as fenugreek, fennel, cumin, sesame and dill), garlic, spinach, holy basil tea, lentils, nuts and dried fruits, oats and porridge, blessed thistle, ginger and carrots.

Jei nuspręsite paeksperimentuoti su šiais ingredientais, atsižvelkite į tai, kad juos reikėtų vartoti su saiku ir tik kaip sveikos, subalansuotos mitybos dalį. Prieš pradėdami bet kokį papildų ar vaistažolių vartojimą pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Kita dažnai pasitaikanti pieno gaminimo sumažėjimo priežastis yra stresas. Naujagimio priežiūra gali sukelti daug streso, taigi skirkite laiko ryšio su naujagimiu sukūrimui ir poilsiui. Jei įmanoma, apribokite visus savo įsipareigojimus iki minimumo, tam, kad pirmas dienas po gimdymo praleistumėte su kūdikiu. Nesijauskite blogai prašydama pagalbos iš šeimos narių ar draugų. Raskite ramiausią ir tyliausią vietą namuose, kur galėtumėte maitinti kūdikį. Tai padės jums ir jūsų mažyliui atsipalaiduoti ir susitelkti į žindymą. Tomis dienomis kai jūsų kūnas turi prisitaikyti prie pasikeitusių kūdikio poreikių ir jūsų kūdikis dažnai verkšlena ir verkia, pasikalbėkite su kitomis mamomis, kurių kūdikiai yra panašaus amžiaus. Pripažinimas ir supratimas padės abiems pusėms lengviau ištverti šį periodą.