Kaip nustoti maitinti krūtimi - Multi-Mam LT


Kaip nustoti maitinti krūtimi

Be jokios abejonės, maitinimas krūtimi yra labai naudingas ir kūdikiui ir maitinančiai mamai. Dėl šios priežasties ekspertai rekomenduoja matinti krūtimi bent jau tol, kol jūsų kūdikiui sueina vieneri metai. Kad ir ką nuspręstumėte, ateis laikas kai jums reikės atjunkyti vaiką nuo krūties. Tai gali būti labai emocionalus laikotarpis. Galite patirti dvilypių emocijų: dažnai pasitaiko liūdesys sumišęs su džiaugsmu ir susijaudinimu. Daugelis mamų neapsisprendžia ar staigiai nutraukti maitinimą krūtimi ar tai daryti palaipsniui, taigi paruošėme kelis patarimus, kurie padės jums nutraukti maitinimą krūtimi patiriant kuo mažiau streso.

Kada nustoti maitinti krūtimi?

Yra keli metodai, kuriais galite pasinaudoti norėdama nustatyti tinkamą atjunkymo laiką. Dažniausiai naudojamas yra dažnėjantis maitinimų praleidimas, pradedamas nuo vieno maitinimo praleidimo ir priklausomai nuo vaiko, pakeičiant šį maitinimą kietu maistu. Jei mamos grįžta į darbą, dažnai tampa sudėtinga palaikyti kasdienį maitinimo krūtimi ritmą, todėl galite tęsti su naktiniais ar rytiniais maitinimais. Kai jūsų vaikas jau valgo kietą maistą ir maitinate krūtimi tik du kartus per dieną, galite tiesiog nutraukti šiuos maitinimus. Taip pat, galite leisti vaikui pačiam parodyti kada jis yra pasiruošęs nustoti maitintis krūtimi. Tai dažniausiai atsitinka bet kuriuo metų tarp 2-4 metų amžiaus, kai vaikas lėtai atpranta nuo maitinimo krūtimi.

Laipsniškas nutraukimas dažniausiai yra lengvesnis kūdikiui ir jis padeda mamai išvengti pritvinkimo ir mastito, nes pieno gaminimas sumažėja palaipsniui..

Kaip ilgai užtrunka atjunkyti vaiką?

Tai yra labai individualu: gali trukti nuo dviejų iki šešių mėnesių, priklausomai nuo to, kaip greitai jūsų vaikas prisitaiko prie pokyčių.

Atjunkymo procesas

Jei bandote atjunkyti savo vienerių metų kūdikį, pasiūlykite jam mažas porcijas kieto maisto iškart po maitinimo krūtimi. Kai vaikas jau gali valgyti kietą maistą, imkite siūlyti jo prieš maitinimą krūtimi. Lėtai didinkite kieto maisto kiekį ir mažinkite maitinimo krūtimi laiką. Praleisdami vieną maitinimą per dieną ir leisdami krūtims prisitaikyti sumažinsite mastito riziką.

Kitas geras metodas yra palaipsniui atidėti maitinimo laiką po 15 minučių. Kai jūsų kūdikis ims maitintis krūtimi tik prieš miegą, galite pamėginti pasiūlyti jam gertuvėlę su vandeniu ar pienu. Jei toks pereinamasis laikotarpis jums yra sudėtingas, leiskite jūsų partneriui užmigdyti vaiką.

Jei turite nutraukti maitinimą krūtimi kol vaikui dar nesuėjo 1 metai, pakeiskite motinos pieną mišinėliu. Geriausiais būdas palengvinti šį procesą jūsų kūdikiui yra šių dviejų maitinimo tipų derinimas pamažu didinant mišinėlio kiekį iki kol visiškai nutraukiamas maitinimas krūtimi.

Jei iškyla medicininių priežasčių dėl kurių turite nutraukti maitinimą krūtimi, pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl kūdikio atjunkymo.

Kadangi maitinimas krūtimi jūsų kūdikiui yra daugiau nei tik valgymas, jis taip pat suteikia saugumo, artumo ir ramybės jausmą, sugalvokite kitų būdų kaip galėtumėte palaikyti ryšį su kūdikiu ir suteikti jam saugumo jausmą. Tai gali būti kažkas paprasto: žaidimai, knygos skaitymas ar tiesiog buvimas kartu.

Jei kūdikio gyvenime atsiranda rimtų pokyčių, tokių kaip kraustymasis, jūsų grįžimas į darbą, ar liga, tai gali būti ne patys geriausi momentai mitybos pokyčiams. Atjunkymas yra procesas kuris užima šiek tiek laiko, taigi neskubinkite įvykių ir būkite kantri.

Kai nustojate maitinti krūtimi, turite atkurti hormonų lygį organizme. Tai gali padaryti neigiamą įtaką jūsų nuotaikai. Raskite laiko sau, atsipalaiduokite ar praleiskite smagią popietę su draugais. Nesijaudinkite, atjunkimas tereiškia, kad jūsų vaikas ims valgyti kietą maistą ir jūs ir toliau galėsite mėgautis su vaiku susikurtu emociniu ryšiu.