Kada derėtų pradėti valyti dantis? - Multi-Mam LT


Kada derėtų pradėti valyti dantis?

Pieniniai dantys įprastai pradeda dygti apie šešių mėnesių amžių, tačiau burnos higiena reikėtų pradėti rūpintis dar prieš tai. Pieniniai dantys gali neatrodyti svarbūs, kadangi jie keičiami naujais maždaug kai vaikai būna 6 ,metų amžiaus, tačiau jie iki tol saugo vietą nuolatiniams dantims. Rūpinimasis vaiko dantenomis apsaugo nuo dantenų gingivito, dantenų uždegimo, kuris gali turėtų įtakos tarpams tarp dantų. Be to, sveiki pieniniai dantys yra ypač svarbūs tinkamam kalbos įgūdžių vystymuisi, taigi labai svarbu, kad laiku pradėtumėte valyti savo mažylio dantis.

Jei kalba sukasi apie burnos higieną, atsakymas – kuo anksčiau, tuo geriau

Gerus burnos higienos pamatus galima padėti valant dantenas drėgna šluoste ar marle. Švelniai valykite kūdikio dantenas po maitinimų ir prieš miegą. Prasidėjus dantų kalimosi procesui (išdygus pirmiems pieniniams dantims) galite pradėti naudoti specialiai vaikams skirtą dantų šepetėlį (įsitikinkite, kad jis tinka vaiko amžiui). Jis turėtų būti minkštas, su maža galvute ir didele rankena.

Galite pradėti tiesiog naudodama drėgną dantų šepetėlį, o po to, visiškai išdygus pirmajam dančiui, palengva pradėti naudoti dantų pastą. Naudojamos dantų pastos kiekis turėtų palaipsniui didėti nuo ryžio grūdelio iki žirnio dydžio (kai mažajam jau bus treji). Kiekvieną dantį iš visų pusių valykite švelniai, sukamaisiais judesiais, ypač daug dėmesio skirkite dantų vietoms prie dantenų. Įpratinkite vaiką valyti dantis dukart per dieną. Skatinkite vaiką išvalius dantis išspjauti burnos turinį, tačiau per daug nesijaudinkite jei jiems tai tinkamai padaryti reikės šiek tiek laiko. Vaikui valytis dantis turėtumėte padėti kol jis galės pats juos išsivalyti, išspjauti burnos turinį ir išskalauti burną, įprastai tai trunka iki 6-7 metų amžiaus. Vaikams skirti valymo būdai dažnai optimaliai tinka nuo 10 metų amžiaus, tai galite patikrinti trinant specialiais lapeliais, kurie nuspalvina dantis ant kurių vis dar yra apnašų. Savo mažojo dantų šepetėlį keiskite kas 2 mėnesius arba kai tik pastebėsite, kad pradeda skleistis šereliai. Pasirinkta dantų pasta turėtų atitikti jūsų vaiko amžių ir jos sudėtyje turėtų būti fluorido, kuris svarbus dantų ėduonies profilaktikai. Rinkitės ne vaisinio skonio dantų pastą, kad vaikui nekiltų noras jos nuryti.

Kada vesti vaiką pas stomatologą?

Savo mažąjį vestis pas stomatologą galite pradėti vestis savo apsilankymų metu, kad jis priprastų prie kvapų, garsų ir aplinkos stomatologo kabinete. Jei eidama pas stomatologą jaudinatės, susitarkite dėl atskiro pasilankymo savo vaikui. Svarbu leisti vaikui priprasti prie stomatologo prieš atliekant dantų apžiūrą. Dėl pirmojo patikrinimo pasitarkite su savo stomatologu. Įsitikinkite, kad stomatologas būtų atsipalaidavęs ir turėtų darbo su vaikais patirties.

Reguliariai tikrinkite dantis dėl pirmųjų dantų ėduonies požymių. Ant dantų pastebėjus bet kokių tamsių dėmių ar skylučių turėtumėte vesti vaiką pas stomatologą.

Kaip apsaugoti vaiko dantis

Venkite pildyti vaiko buteliuką limonadu, sultimis, pienu su įvairiais priedais ir kitais saldžiais gėrimais, geriau juos pakeiskite paprastu vandeniu, motinos pienu ar mišinėliu. Cukrus yra viena didžiausių dantų ėduonies priežasčių, todėl stenkitės kuo labiau sumažinti jo kiekį savo vaiko mityboje. Bandykite vaiką pratinti gerti iš normalaus puodelio kaip galima anksčiau. Taip pat pratinkite vaiką puodelį išgerti iš karto, o ne laikas nuo laiko gurkšnoti. Venkite kūdikio žinduką tempti cukrumi ar medumi ir vietoj to siūlykite sveikus užkandžius, tokius kaip sūrį ar daržoves. Jei nenorite visiškai riboti vaiko valgomo saldaus maisto, ribokite jį iki valgio meto, kad dantys turėtų laiko atsigauti. Naudojant kūdikiams skirtą maistą įsitikinkite, kad jame nebūtų cukraus ar kitų saldiklių.