Besikandžiojantis kūdikis - Multi-Mam LT


Besikandžiojantis kūdikis

Kūdikio kandžiojimasis žindymo metu ne tik labai skausmingas, bet ir gali paversti maitinimą nemaloniu. Dėl skausmingo spenelio po įkandimo ar baimės, kad įkandimas pasikartos, negalite atsipalaiduoti ir mėgautis tyliais ir jaukiais žindymo momentais.

Kaip apsisaugoti nuo kūdikio įkandimų žindymo metu

Kūdikis niekaip negali įkąsti, jei yra tinkamai prigludęs ir aktyviai žindžia. Maitinimo metu, kūdikio apatinius dantis uždengia liežuvis, taigi jis fiziškai negali įkąsti. Dėl to svarbiausia, ką galite padaryti, jog išvengtumėte įkandimų, yra stebėti kūdikį. Kūdikiai dažnai įkanda žindymo pabaigoje, kai jau būna pasisotinę ir nebesusikoncentruoja ties žindimu. Atidžiai stebėkite savo mažylį. Kai tik pastebėsite žandikaulio įtempimo pokytį ar pajusite liežuvio judesius, užbaikite maitinimą ir patraukite kūdikį nuo krūties, kad sumažintumėte įkandimo tikimybę. Jei jūsų mažylis kandžiojasi žindymo pradžioje, įsitikinkite, ar jis tinkamai prigludęs – pabandykite keisti žindymo padėtis ir raskite tą, kuri leidžia kūdikiui tinkamai apžioti spenelį.

Nepaisant baimės, kurią jaučia daugelis motinų, dantų dygimo procesas nebūtinai reiškia žindymo pabaigą. Jei kūdikis kandžiojasi dėl dantų dygimo sukeltų nepatogumų, duokite jam kramtuką.

Kartais, jei maitinimo metu žiūrite televizorių ar kalbate telefonu, kūdikis gali jums įkąsti, kad atkreiptų jūsų dėmesį. Žindymo metų laiką skirkite tik savo mažyliui. Pasirinkite tylių ramų kambarį, kuriame nebūtų ryškios šviesos ar kažko, kas blaškytų dėmesį. Tokiu būdu išliksite susikoncentravusi ties savo kūdikiu, o tai jį nuramins. Kalbėkitės su savo mažyliu, laikykite akių kontaktą, apkabinkite jį. Taip ne tik skirsite kūdikiui dėmesio, bet ir galėsite pamatyti, kada gresia kandimas.

Jei kūdikis peršalo, pabandykite maitinti jį vertikalioje pozicijoje, kad palengvintumėte jo kvėpavimą.

Vaiko amžius visiškai nesvarbus, nes kiekvienas gali išmokti nesikandžioti. Tereikia atkaklumo. Švelniu balsu girkite savo mažylį jam švelniai priglundant ir pasitraukiant nuo krūties.

Ką daryti, jei kūdikis kandžiojasi

Iškart nutraukite žindymą. Pasistenkite tai daryti švelniai, nes staiga patraukdama kūdikį galite dar labiau sužaloti spenelį. Vietoj to, kūdikį priglauskite arčiau prie krūties, švelniai padėkite pirštą ant mažylio lūpų kampučio, įkiškite jį tarp dantų ir ištraukite spenelį. Padarykite pertrauką, jei kūdikis vis dar alkanas, arba visai nutraukite žindymą. Jei įkandimas stipriai sužalojo spenelį, svarbu greitai imtis tinkamų priemonių, kas neišsivystytų infekcija. Galima šaldyti spenelį naudojant ledą. Tai sumažins skausmą. Po to galima pridėti žindymo kompresą, kuris paskatins gijimo procesą. Tarp maitinimų spenelį tepkite apsauginiu balzamu, kuris minkštins ir maitins odą bei malšins skausmą.