Atjunkymas - Multi-Mam LT


Atjunkymas

Anksčiau ar vėliau ateina laikas atjunkyti kiekvieną kūdikį. Nuspręsti, kada nustoti maitinti krūtimi yra tik jūsų ir jūsų kūdikio reikalas. Atitinkamos institucijos, tokios kaip Pasaulio sveikatos organizacija arba Amerikos pediatrų akademija, rekomenduoja kūdikį maitinti krūtimi bent iki vienerių metų amžiaus. Galite nuspręsti atjunkyti pagal savo asmeninius potyrius, arba galite leisti savo kūdikiui pačiam nuspręsti kada jis bus paruošęs tokiam pasikeitimui. Bet kuriuo atveju, neleiskite aplinkos spaudimui arba šeimos narių ar draugų lūkesčiams daryti įtakos jūsų sprendimui.

Jūsų nuomonė į atjunkymą gali būti įvairi. Maitinimas krūtimi gali būdas jums ramiai palaikyti ryšį apkabinus vaiką ir galite nerimauti kad nustojus maitinti krūtimi šis ryšys dings. Atjunkymas tiesiog reiškia, kad jūsų vaikas pradės valgyti panašų maistą, kokį valgote jūs, tačiau yra daug būdų, kuriais galima palaikyti stiprų emocinį ryšį. Kasdien skirkite laiko, kurį galėtumėte praleisti su savo vaiku, nesvarbu ar tai būtų žaidimas, knygos skaitymas ar tiesiog apsikabinimas. Tai jums abiems padės pereinamuoju laikotarpiu ir nesijausite nesaugiai. Tiesiog nepasiduokite jo norui žysti, o bandykite laikytis savo nusistatyto tvarkaraščio.

Kada pradėti atjunkyti

Yra du populiarūs būdai, kurie gali jums padėti nuspręsti jums ir jūsų kūdikiui tinkamiausią laiką. Kaip jau minėjome anksčiau, galite leisti savo vaikui nuspręsti stebėdama kada jis pradės prarasti susidomėjimą žindimu, tai įprastai nutinka praėjus 4-6 mėnesiams nuo pradėjimo valdyti kietą maistą. Kita vertus, galite tiesiog jausti kad laikas nustoti maitinti krūtimi yra tinkamas, nesvarbu ar grįžtumėte į darbą ar tiesiog turėtumėte tokią nuojautą. Tokiu atveju gali reikėti daugiau laiko, pastangų ir kantrybės, kadangi šį procesą reikia daryti palaipsniui.

Taip pat yra priežasčių, kurios gali pateisinti atjunkymo atidėjimą mėnesiui ar dviem. Jei vaikas serga turėtumėte palaukti kol jis pasveiks. Taip pat jei jūsų mažojo gyvenime vyksta didelės permainos, tokios kaip persikraustymas ar brolio arba sesers laukimas, būtų protinga jam nekelti daugiau streso pradedant atjunkyti.

Patarimai dėl atjunkymo

Visų pirma, šį procesą pradėkite palaipsniui ir neskubinkite jo. Tai padės apsisaugoti nuo pritvinkimo ir mastito, kadangi jūsų krūtys turės pakankamai laiko priprasti prie mažesnio suvartojimo, tačiau tai taip pat jūsų vaikui padės priprasti prie žindimo vis rečiau ir rečiau.

Šį procesą galite pradėti praleisdama maitinimą ir vietoj krūties vaikui siūlydama buteliuką. Tai darykite keletą savaičių, o vaikui prisitaikius pabandykite praleisti dar vieną maitinimą. Kitas būdas yra pradėti trumpinti vaiko žindimo laiką pradedant po maitinimo krūtimi jam siūlyti šiek tiek kieto maisto. Tada pabandykite jam pasiūlyti maisto prieš maitindama, kad sumažėtų vaiko apetitas motinos pienui. Taip pat galite pradėti kas kart atidėti maitinimą 10 ar 15 minučių (tai ypač efektyvu maitinant vakare, arba jei maitinate tik porą kartų per dieną).

Jei kyla sunkumų praleidžiant maitinimą prieš miegą, prašykite, kad vaiką miegoti paguldytų jūsų partneris, kai tuo tarpu būsite kitame kambaryje arba išėjusi su draugais. Vaikui gali būti lengviau su tuo susitaikyti jei nebūsite šalia.