Pagalba dantims dykstant - Multi-Mam LT


Pagalba dantims dykstant

Jeigu jūsų mažyliui dyksta dantys, tikiausiai žinote, kiek streso tai sukelia visai šeimai. Nors simptomų skaičius ir intensyvumas yra individualus ir skiriasi kiekvienam vaikui, dauguma kūdikių patiria bent vieną dygimo simptomą: seilėtekį, norą kandžiotis, irzlumą, apetito praradimą, neramų miegą, skruostų ir ausų trynimą. Simptomai pasirodo maždaug likus keturioms dienoms iki dantis išdygsta ir laikosi dar tris dienas po to. Kad savo mažyliui padėtumėte patirti kuo mažiau skausmo dykstant dantims, sudarėme priemonių, kurias galėtumėte išbandyti, sąrašą.

Švelnus dantenų masažas

Mažyliui su dygstančiais dantimis labia malonu jausti švelnų spaudimą dantenose. Galite tai daryti savo pirštu ar drėgna marle, tiesiog įsitikinikite, jog į mažylio burną kišama švari priemonė, siekiant išvengti infekcijos.

Kramtukai

Kramtukai yra kramtomieji žaislai, kurie sėkmingai atitrauks kudikį nuo namų apyvokos daiktų, antklodžių ar jūsų papuošalų kramtymo. Jie yra visiškai saugūs kramtant, neturi trapių lūžtančių detalių, kurios vaikui keltų pavojų. Tačiau, jei pastebite, jog vos po kelių dienų vaiko kramtymo, žaislas yra labai sugadintas, pakeiskite jį, kol jis nekelia pavojaus sveikatai. Rinkoje pilna įvairiausių kramtukų: guminių, medinių, vibruojančių, pliušinių ir t.t. galite rasti netgi kramtukus – papuošalus, t.y gražaus dizaino pakabukus, kuriuos galite dėvėti kaip stiliaus detalę ir tuo pačiu jie yra tinkamas kramtukas jūsų mažyliui.

Vėsinantys pojūčiai

Šaldymas padeda mažinti skausmą, skaudančią vietą padarydamas nejautria ir mažindamas diskomfortą. Dėl to šlapia šalta servetėlė ar atšaldytas kramtukas gali padaryti stebuklus vaikučiui, kuriam dyksta dantys. Tiesiog įsitikinkite, kad naudojama priemonė nėra užšaldyta, nes tiesioginis dantenų kontaktas su ja gali pažeisti dantenas. Norėdami pasiekti raminantį efektą, švarią servetėlę pamerkite į ramunėlių arbatą ir atvėinkite ją šaldytuve. Ramunėlėlės turi raminantį efektą, todėl padės kūdikiui nurimti. Kadangi daugelis kūdikių praranda apetitą, nes jaučia skausmą kramtydami kietą maistą, kaip sveikus užkandžius vaikui siūlykite vėsią obuolių tyrę, jogurtą ar trintus vaisius.

Apsauga nuo odos sudirginimo

Dažnas dantų dygimo simptomas yra padidėjęs seilėtekis, kuris gali lemti odos sudirginimą. Dažnai vaiko veidą nušluostykite švelnia servetėle (švelniai tapšnokite, netrinkite) ir smakro zoną patepkite apsauginiu kremu.

Dantų dygimo geliai

Geliai, kurie yra specialiai skirti vaikams su besikalančiais dantimis, gali suteikti raminantį efektą. Yra keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti renkantis dantų dygimo gelį, siekiant užtikrinti, kad jis yra visiškai saugus Jūsų vaikui. Jame neturėtų būti jokių anestetikų, nes jie gali pakenkti prarijus, nuskausmindami gerklę ir padidindami užspringimo riziką. Gelyje neturėtų būti cukraus, kuris padidina ėduonies riziką, tačiau jis turėtų turėti malonų skonį. Dantų dygimo gelį galite tiesiogiai tepti pirštu vaikui ant dantenų arba juo padengti kramtuką. .

Vaistai

Jei anksčiau paminėtos priemonės nepadeda, pasikonsultuokite su savo gydytoju dėl vaikams tinkamų skausmo malšinimo vaistų, pavyzdžiui paracetamolio, naudojimo,. .