Rinkdami kūdikiui kramtomuosius žaisliukus atiminkite keletą svarbių taisyklių. Žinoma vienas svarbiausių faktorių yra, ar kramtukas yra tinkamas jūsų vaikui ir ar jis tikrai padės palengvinti dantų dygimo simptomus. Tačiau saugumas yra pirmoje vietoje – dėl to mes ir sudarėme sąrašą dalykų, kuriais turėtumėte pasidomėti, kai rinksitės iš daugybės parduotuvėse siūlomų kramtomųjų žaislų
Geriausia vengti kramtukų – sausainių. Daugumoje šių sausainių esantis cukrus didina vaikui dantų ėduonies riziką.
Geriausios medžiagos kramtukams yra natūralios medžiagos: 100% natūrali guma ar medvilnė. Pliušiniai žaislai ar paprasta švelni medvilninė servetėlė gali sumažinti skausmą ir sukelti malonumą jūsų mažyliui. Medicininis silikonas pat yra saugus ir bene atspariausias iš visų minėtų medžiagų fiziniam poveikiui ir yra lengviausiai valomas. .
Kai renkatės kramtuką, pagalvokite, koks iki šiol buvo jūsų vaiko elgesys. Jeigu vaikas mieliau renkasi kramtyti antklodę ar drabužius, labiausiai tiktų medvilninis kramtukas. Iš kitos pusės, jeigu vaikui patinka kietesni paviršiai, namų apyvokos reikmenys, tikriausiai turėtumėte apsvarstyti kietos gumos ar medinį žaislą.
Kiti bruožai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, renkantis kramtuką::
Kramtuką galima atšaldyti šaldytuve dėl papildomo poveikio. Šaltis padės nujautrinti dantenas ir sumažinti skausmą. Kramtuko nereikia užšaldyti, nes tiesioginis kontaktas su apledėjusiu paviršiumi gali pažeisti dantenas. Jūs taip pat galite užtepti kramtymo gelio ant kramtuko vietų, kurios liečiasi su dantenomis.
Nuvalykite kramtuką po kiekvieno naudojimo. Priklausomai nuo kramtuko rūšies, jį galite plauti indaplovėje ar skalbimo mašinoje, tačiau prieš tai perskaitykite instrukcijas.
Reguliariai patikrinkite ar kramtukas nepažeistas. Kai jūsų vaiko dantys dygsta, imanoma, kad kramtukas bus plėšomas ir draskomas, todėl jei pastebite dalių, kurios gali atplyšti ir vaikas galėtų jas nuryti, nedelsiant pakeiskite žaislą.