Dantų problemos - Multi-Mam LT


Dantų problemos

Kai dantys pradeda augti ir kalasi pro dantenas, tai gali sukelti daug problemų tiek vaikui, tiek tėvams. Paprastai kramtyti prasideda praėjus maždaug 6 mėnesių amžiaus, bet tai nėra neįprasta, kad šis procesas pradėti bet nuo 3 iki 12 mėnesių amžiaus. Iki 3 metų amžiaus, kūdikis gaus 20 pirminius dantis, kurie bus pakeisti nuolatinių dantų tarp 6 ir 21 metų amžiaus.

Pradines procesas yra individualus ir nepatogumų ir intensyvumas labai skiriasi nuo vaiko. Kai kurie kūdikiai ir maži vaikai rodo tik viena ar du ženklus, tuo tarpu kiti patiria visą spektrą neramių simptomų. Tačiau dauguma vaikų patiria vieną iš šių problemų, kai kalasi dantys, o mes siūlome Jums sprendimus.

Seilėtekis

Kramtymas, dažnai sukelia pernelyg daug seilėtekio, kuris gali sudirginti smakrą ar skruostus. Nuvalykite seilėtekį glostydamas veidą švariu minkštu audiniu ir taikydama apsauginį kremą (jei maitinate krūtimi, net savo spenelius galite tepti kremu).

Pastovus visų daiktų graužimas

Vaikai taip daro, norėdami sukelti dantenoms spaudimą ir mažinti nemalonius pojūčius. Jūs pastebėsite, kad vaikas grauš antklodę, drabužius, žaislus, namų apyvokos daiktus, savo rankas, jūsų rankas ar bet ką kas yra aplink.

Galite vaikui pasiūlyti dezinfekuotus šaltus žaislus, saugų žaislas, kuris galėtų padėti mažyliui. Taip pat galite pamasažuoti dantenas su drėgnu, šaltu skudurėliu. Tiesiog reikia nepamiršti, kai kurias senamadiškas gudrybės, kurias galbūt girdėjote, jos nebūtinai yra geros. Atšaldytos morkos gali būti uždusimo pavojus kūdikiui, o dantų kalimuisi sausainiai, kurių sudėtyje yra cukraus sukels pavojų dantims, padidės galimybė skylutėms kai jos bus randamos.

Kitas malšinančių skausmingų dantenų būdas yra naudojant kramtyti geliai, kurios gali pasiūlyti raminantis palengvėjimą. Jei laikysite gelius šaldytuve, jie teiks vėsinimo poveikį. Kitas triukas yra užtepti gelio ant žaislų, kuriuos vaikas kramto.

Traukia ausis ir trina skruostus

Tai skausmo, kad vaikas patiria dantenų kalimosi ženklas. Vėlgi, kramtomi žaislai, vėsus skudurėlis ir dantų gelis gali padėti sumažint spaudimą ir skausmą. Jei tai nepadeda, vaikiška paracetamolio tabletė gali suteikti norimą palengvėjimą, ypač naktį, kai visi simptomai sukelia dar daugiau nepatogumų.

Ausų traukimas taip pat gali būti ausies infekcijos požymis, todėl įsitikinkite, kad taip tikrai nėra.

Raudoni skruostai

Galite pastebėti, kad vaiko veido atrodo raudona. Vienas raudonas skruostas dažnai dantų kalimosi požymis, toje pusėje, kur pasirodys dantukas. Tačiau, jei abu skruostus yra raudoni, tai gali būti karščiavimo ženklas, nesusijęs su dantimis ir gali būti nuo infekcijos simptomas. Patikrinkite savo kūdikio temperatūrą, jei ji yra didesnė nei 102 ° F arba 38,9 ° C, ar aplankyti savo gydytoją.

Apetito praradimas

Vaikas gali pajusti, kad kai kurių medžiagų kramtymas yra nemalonus Vėsus minkštas maistas gali suteikti šiokį tokį palengvėjimą. Galite pasiūlyti vaikui įvairių dalykų, pavyzdžiui, obuolių, sulčių, trintų vaisių, šaldytų bananų arba vaisių jogurto.

Paaštrėjusi elgsena

Nors kai kurie kūdikiai dantų kalimasi išgyvena be vargo, kitiems tai gali sukelti daug streso, dėl didelio diskomforto burnoje. Tai gali pasireikšti pakitusia elgsena, dažnas verksmas be priežasties, sunkus miegas ir negalėjimas nurimti. Be kai kurių įprastu priemonių malšinti skausmą, mamytės ir tėvelio meilė bei dėmesys gali būti vienas svarbiausių faktorių vaikeliui išgyventi šį periodą. Per šį laikotarpį, siūlome dar daugiau apkabinimų ir bučinių nei įprasta, kūdikis gali pajusti komfortą ir poilsį jūsų rankose.

Dantenų kraujavimas

Nors tai atrodo baisai, tačiau nėra ko nerimauti. Kartais, kai dantys dygsta, tai gali sukelti nedidelę lizdinę plokštelę, užpildytą krauju, arba hematomą, tvirtą ertmė su nedideliu kiekiu kraujo, užstrigusiu po dantenomis. Nenustebkite, tuo atveju, kai pasirodo plokštelės, pastebėsite nedidelį kiekį kraujo vaiko burnoje. Jūs netgi galite paprašyti gydytojo nusausinti, jei tai sukelia jums susirūpinimą, tačiau paprastai kraujas dingsta, kai dantis išauga.