Dantų ir vystyklų bėrimas ar yra ryšys? - Multi-Mam LT


Dantų ir vystyklų bėrimas ar yra ryšys?

Kai prasideda dantų kalimasis, daugelis kūdikių patiria visą spektrą simptomų, seilėtekį, graužimą, trina savo veido, subjurusi nuotaika, patinusios dantenos ir t.t. Tačiau yra vienas simptomas, kuris buvo ne tik daugelio pokalbių tarp tėvų tema, bet jis taip pat padalijo pediatrus visame pasaulyje. Tarp dantų kalimosi ir vystyklų bėrimo ryšys nėra visiškai aiškus, ir gydytojai turi skirtingas teorijas apie dvi koreliacijas.

Kas yra vystyklų bėrimas?

Vystyklų bėrimą yra labai lengva atpažinti. Galite pastebėti raudonus ir blizgius lopus odos vietose, kur ji yra tiesioginio kontakto su šlapiais vystyklais. Pagrindinis kaltininkas yra drėgna oda, kuri yra jautri trynimuisi. Pažeista oda atveria duris bakterijoms, fermentams ir kitiems agresyviems junginiams, kurie paprastai randami su šlapimu ir išmatomis.

Ar dantų kalimasis sukelia išbėrimą?

Kaip minėta, nėra Taip arba Ne atsakymo į šį klausimą. Kai kurie gydytojai mano, kad šis procesas yra labai aiškus ir paprastai atsitinka tokia tvarka: Dantų kalimasis -> Viduriavimas -> Vystyklų bėrimas

Dantų augimo procesas sukelia pernelyg daug seilėtekio, o tą gali praryti jūsų mažylis. Toks didelis kiekis seilėtekio kūdikio pilvukui gali sutrikdyti virškinimą ir sukelti nestiprų viduriavimą, o tai dar sukelia odos dirginimą ir vystyklų bėrimą. Net jei patirtis veda į pritarimą šiai teorijai, yra vienas svarbus dalykas, kurio reikia nepamiršti. Rimtas viduriavimas, ypač jei po mieguistumo, vėmimas ar karščiavimas didesnio nei 38,9 ° C, turi būti priežastis pamatyti gydytoją skubiai, nes tai nėra dantų augimo šalutinis poveikis, o simptomai kažko kito, kas kelia nerimą jūsų mažyliui.

Laikotarpiu, kai kalasi pirmieji dantys, dauguma mamų sumažina žindymo skaičių arba visiškai nustoja tai daryti. Todėl imunitetas suteiktas motinos sumažėja. Kūdikis yra dabar labiau linkęs į įvairias infekcijas. Tai gali sukelti simptomus, nesusipratimus. Todėl motinos gali būti susieti viduriavimą su dantų kalimusi, o vietoj to, kad kūdikis perima imuniteto sistemą Jei kūdikis viduriuoja, pirmiausia patikrinkite, ar yra į žindymo modelio pasikeitimas, jei taip viduriavimas tikriausiai susiję su infekcija. Jei ne patikrinti, ar yra ir kitų požymių kramtyti. Turėkite omenyje, kad viduriavimas gali sukelti dehidrataciją naujagimiams daug greičiau nei vyresniems vaikams ar suaugusiems ir kalimasis neturėtų trukti ilgiau nei tris dienas.

Viduriavimas yra labai blogai atsispindi odai. Drėgmė ir rūgštis gali būti gana kenksmingas odai, vystyklų bėrimas yra to rezultatas.

Nors daugelis tėvų pastebėjo šią seką (dantų kalimasis, viduriavimas ir bėrimas), kai kurie ekspertai nesutaria su šia teorija. Jie teigia, kad viduriavimas ir vystyklų bėrimas sukeliamas ne kalimosi, bet kitų veiksnių, kaip antai mitybos pokyčių, antibiotikų, mielių arba bakterinių infekcijų, dirginimo, kurį sukėlė nauji produktai ar dirginimo sukelto ilgai buvusio šlapimo. Galimas paaiškinimas slypi kūdikių nore kramtyti: grauždami namų apyvokos daiktus ir nesanitarines medžiagas, vaikelis gali praryti bakterijų ir kitų ligų sukėlėjų.