Dantų dygimo simptomai - Multi-Mam LT


Dantų dygimo simptomai

Nors dantų dygimo simptomai ir jų intensyvumas kiekvienam kūdikiui skiriasi, aiškus lieka vienas dalykas – šis procesas yra labai įtemptas tiek tėvams, tiek jų vaikams. Kai dantis pradeda judėti link paviršiaus ir lysti pro dantenas, patiriamas spaudimas sukelia skausmą ir kitus nemalonius pojūčius: norą kandžiotis, sumažėjusį apetitą ir irzlumą.

Dantys pradeda dygti maždaug 6 mėnesių amžiaus vaikams, nors gali pradėti dygti ir 3 mėnesių ar vėliau, 12 mėnesių amžiaus vaikams. Dantų dygimo simptomai pasirodo maždaug likus keturioms dienoms iki dantis išdygsta ir laikosi dar tris dienas po to. Šiuo period dauguma vaikų patirią bent vieną, dažniau net kelis nemalonius simptomus.

Įprasti dantų dygimo simptomai

 • Patinusios ir minkštos dantenos, kurias vaikas vis trina pirštu. Dėl dygstančio danties sukeliamo spaudimo dantenos patinsta ir tampa jautrios. Švelnus masažas pirštu ar drėgna servetėle gali sušvelninti diskomfortą. Taip pat gali padėti atvėsinti kramtomieji žaislai, padengti dantų dygimo geliu.
 • Jeigu pažiūrėsite į vaiko burną, pastebėsite labai paraudusią dantenų dalį su viduje daugiau ar mažiau matomu dantimi. Kartais gali kilti nedidelis kraujavimas ar hematoma – dantenose susikaupęs kraujo burbuliukas. Jei kyla abejonių, apsilankykite pas savo gydytoją.
 • Padidėjus seilėtekiui, dažnai vaiko veiduką nušluostykite tapšnodami švelnia servetėle ir patepkite smakro zoną apsauginiu kremu, kad būtų išvengta sudirginimo.
 • Pasiekiamų daiktų graužimas ar čiulpimas. Tai gali būti žaislai, pirštai, namų apyvokos daiktai, jūsų plaukai ir kt Pasiūlykite jiems tinkamą pakeitimą, pavyzdžiui, kramtuką ar drėgną atšvėsintą skudurėlį.
 • Vaiko vedelis gali būti raudonas, o žandai šilti. Vi dėl to, jei vaikui pakyla didenė nei 102°F ar 38.9°C temperatūra, kreipkitės pagalbos į gydytoją, nes tai nėra normalus dantų dygimo simptomas.
 • Tos pusės, kurioje dygsta dantis, ausies ar žando trynimas.
 • Vaikui sumažėjęs apetitas, ypač kietam maistui. Kai kuriems vaikams kramtymas dantų dygimo metu gali būti labai nemalonus, todėl jie gali atsisakyti pavalgyti. Bandykite jiems pasiūlyti atvėsintų minkštų maisto produktų: jogurto, obuolių tyrės, trintų vaisių ar vaisių kokteilį ir kt.
 • Neramus miegas naktį. Gali pasirodyti, kad simptomai sustiprėja per naktį. Labiausiai tikėtinas paaiškinimas yra tas, kad jūsų vaikas tampa nervingesnis, kai yra pavargęs, todėl kiekvienas jaučiamas simptomas dar labiau sustiprėja dėl nuovargio.
 • Kosėjimas ar vėmimo refleksas. Jūsų vaikas gali nuryti perteklinį seilių, kurios susidaro dėl dygimo, kiekį ir tai gali sukelti jiems žiaugčiojimą arba kosulį. Pirmasis žingsnis yra paneigti kitų priežasčių, pavyzdžiui, peršalimo ar alergijos, galimybę. Priešingu atveju, jūsų vaikas neturėtų turėti kvepavimo problemų. Prarijus seiles tai gali sukelti nestiprų tuštinimčsi beformėmis išmatomis, tačiau nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei viduriavimas tampa sunkus,.
 • Dantų dygimo metu jūsų vaikas gali tapti nervingesnis ir irzlesnis. Jie gali verkti daugiau nei paprastai, ar sunkiai atsipalaiduoti. Kai kurie iš aukščiau paminėtų pasiūlymų gali padėti sumažinti diskomfortą, bet nėra geresnio vaisto nuo irzlumo nei daugybė apkabinimų.
 • Dantų dygimo procese jūsų kūdikis tikriausiai bandys įsidėti bet kokį pasiekiamą daiktą į savo burną. Šie objektai gali būti padengti mikrobais, kurie kūdikiui potencialiai gali sukelti skrandžio problemų ir viduriavimą. Nors viduriavimas, o kartu ir bėrimas nuo vystyklų, nėra laikomi normaliais dantų dygimo simptomais, manoma, kad jie per šį laikotarpį atsiranda dėl to, kad kūdikis kramto bet kokius pasiekiamus objektus. Stenkitės, kad kūdikiui pasiekiami daigtai būtų švarūs ir dezinfekuoti, ir jei viduriavimas nepraeina, nedvejodami apsilankykite pas savo gydytoją.