Ar dantų dygimas gali sukelti karščiavimą? - Multi-Mam LT


Ar dantų dygimas gali sukelti karščiavimą?

Dantys dažniausiai ima dygti 6 mėnesių amžiaus. Nors dažniausiai dantys ima dygti tokia pačia tvarka, laikas kada jie ima dygti gali labai skirtis, taiga, nenustebkite jei jūsų trijų mėnesių kūdikiui ims dygti dantys. Daugumai kūdikių pieniniai dantys išauga iki 3 metų. Kai vaikui sukanka 6 metai, pieninius dantis pakeičia nuolatiniai dantys. Šis procesas tęsiasi kurį laiką, kol išdygsta protiniai dantys (17-21 metų amžiaus).

Dantų dygimas gali būti nemalonus tiek kūdikiui, tiek ir tėvams. Dažniausiai jis prasideda 4 dienos prieš dančiui prasikalant pro danteną ir tęsiasi dar keturias dienas. Šio periodo metu, kūdikiui gali pasireikšti įvairiausi simptomai, tokie kaip: seilėjimasis, irzlumas, kandžiojimasis, dantenų trynimas, čiulpimas, sumažėjęs apetitas kietam maistui ir t.t.

Karščiavimas nėra dantų dygimo simptomas

Tarp tėvų vyrauja senas mitas, kad karščiavimas gali būti susijęs su dantų dygimo procesu.

Kalantis dančiui kūdikio kūno temperatūra gali būti pakilusi. Tai gali prasidėti dieną prieš dygimą ir tęstis dieną po dygimo. Tačiau, bet kokia temperatūra, didesnė nei 102°F ar 38.9°C nėra sukelta dantų dygimo, todėl kūdikį reikėtų nuvežti pas pediatrą.

Kai kurie tėvai mano, kad lengva sloga ir kosulys taip pat yra dantų dygimo simptomai, nors šie simptomai tikriausiai reiškia paprastą peršalimą.

Nors tėvai ir ekspertai dažnai nesutaria kokie yra tikrieji dantų dygimo simptomai, visi sutaria dėl vieno dalyko: rimtų simptomų negalima ignoruoti ir priskirti dantų dygimui. Todėl, jei jūsų kūdikiui pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, susisiekite su pediatru:

  • Temperatūra didesnė nei 102°F ar 38.9°C
  • Kosulys
  • Varvanti nosis
  • Sumažėjęs šlapinimasis
  • Vėmimas
  • Sunkus viduriavimas

Šie simptomai gali būti sukelti infekcijos, todėl reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad kūdikis gautų reikiamą pagalbą.